Stínící technika - exteriér (venkovní)

Rolety

Předokenní roleta se skládá z roletového pancíře, boxu a z vodících lišt. Pancíř je soubor lamel, které mohou být hliníkové (vyplněné polyuretanovou pěnou) dodávané standardně v 14-ti barevných odstínech nebo plastové v 7-mi barevných odstínech. Hliníkové vodící lišty se připevňují do rámu okna nebo ostění a jsou dodávány ve více tvarových provedeních umožňující optimální osazení rolety.

Standardně jsou dodávány v bílé a hnědé barvě (možno i RAL provedení). Roletový box je vyroben z válcovaného hliníku a je dodáván v 5-ti velikostech, v závislosti na výšce rolety. Box je možno dodat v hranatém či kulatém provedení a ve stejné barvě jako vodící lišty. Běžným doplňkem rolet dnes bývá motorické ovládání s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním

Venkovní rolety a žaluzie jsou nejspolehlivější a nejlevnější ochranou před slunečním sáláním, neboť vysoce energetické sluneční záření zastaví ještě před okny. Tradiční interiérové žaluzie tuto službu nesplní, neboť krátkovlnné sluneční záření celkem snadno projde zasklením a interiérová žaluzie ho z velké části pohltí, čímž se sama zahřeje. Případná chladící soustava se zase vždy podepíše na spotřebě tzv. primární energie za vytápění, ohřev vody a chod technických zařízení, do nichž se započítává i klimatizace..

Kontaktní formulář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login