Stínící technika - exteriér (venkovní)

Žaluzie

Venkovní žaluzie jsou nejpoužívanějším exteriérovým stínícím prvkem možňujícím plynule regulovat přirozené osvětlení. Zachycují přímé sluneční záření a chrání před jeho škodlivými účinky. Umístěním žaluzií do exteriéru nejúčinněji ovlivníte tepelné klima v interiéru. Žaluzie mohou být ovládány klikou, šňůrou nebo elektropohonem 230V/50Hz. Motorové provedení má výhodu v možnosti zapojení do centrálního elektronického systému řízení objektu.

Venkovní žaluzie se používají k zastínění oken moderně pojatých rodinných domů. Dále jsou vhodným řešením pro zastínění pásových oken administrativních budov a komerčních objektů, kde mohou velmi ůčinně snížit náklady na klimatizaci v letním období. Pokud není stavebně připraveno jinak, jsou obvykle žaluzie doplněny krycími plechy pohledově ukrývajícími svazky vytažených lamel. 

Venkovní rolety a žaluzie jsou nejspolehlivější a nejlevnější ochranou před slunečním sáláním, protože vysoce energetické sluneční záření zastaví ještě před okny. Tradiční interiérové žaluzie tuto službu nesplní, neboť krátkovlnné sluneční záření celkem snadno projde zasklením a interiérová žaluzie ho z velké části pohltí, čímž se sama zahřeje. Případná chladící soustava se zase vždy podepíše na spotřebě tzv. primární energie za vytápění, ohřev vody a chod technických zařízení, do nichž se započítává i klimatizace. 

Kontaktní formulář

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login